2007 – Brazilië – Rio de Janeiro

13-16 September 2007 – De 11e editie van het WK Judo voor heren en dames gezamenlijk werd gehouden in Rio de Janeiro, Brazilië, om precies te zijn in de Arena Olímpica do Rio. Er werden medailles verdeeld in 8 categorieën bij de heren; extralicht- (tm 60 kg), halflicht- (tm 66 kg), licht- (tm 71 kg), halfmidden- (tm 81 kg), midden- (tm 90 kg), halfzwaar- (tm 100 kg), zwaargewicht (100+ kg) en de Open klasse. En 8 categorieën bij de dames; extralicht- (tm 48 kg), halflicht- (tm 52 kg), licht- (tm 57 kg), halfmidden- (tm 63 kg), midden- (tm 70 kg), halfzwaar- (tm 78 kg), zwaargewicht (78+ kg) en de Open klasse. Er waren 748 Judoka’s uit 138 deelnemende landen.

Arena Olímpica do Rio, Rio de Janeiro, Brazilie

HEREN

Extralichtgewicht (tm 60 kg)

1e plaats – Ruben Houkes (Ned), 2e plaats – Nestor Khergiani, 3e plaats – Ludwig Paischer, Min-Ho Choi

Halflichtgewicht (tm 66 kg)

1e plaats – João Derly, 2e plaats – Yordanis Arencibia, 3e plaats – Arash Miresmaeili, Miklós Ungvári

Lichtgewicht (tm 73 kg)

1e plaats – Ki-Chun Wang, 2e plaats – Elnur Mammadli, 3e plaats – Yusuke Kanamaru, Rasul Bokiev

Halfmiddengewicht (tm 81 kg)

1e plaats – Tiago Camilo, 2e plaats – Anthony Rodriguez, 3e plaats – Guillaume Elmont (Ned), Euan Burton

Middengewicht (tm 90 kg)

1e plaats – Irakli Tsirekidze, 2e plaats – Ilias Iliadis, 3e plaats – Roberto Meloni, Ivan Pershin

Halfzwaargewicht (tm 100 kg)

1e plaats – Luciano Corrêa, 2e plaats – Peter Cousins, 3e plaats – Dániel Hadfi, Oreydis Despaigne

Zwaargewicht (100+ kg)

1e plaats – Teddy Riner, 2e plaats – Tamerlan Tmenov, 3e
plaats
– Lasha Gujejiani, Joao Schlittler

Open Klasse

1e plaats – Yasuyuki Muneta, 2e plaats – Juri Rybak, 3e plaats – Matthieu Bataille, Abdullo Tangriev

DAMES

Extralichtgewicht (tm 48 kg)

1e plaats – Ryoko Tani, 2e plaats – Yanet Bermoy, 3e plaats – Frédérique Jossinet, Alina Dumitru

Halflichtgewicht (tm 52 kg)

1e plaats – Junjie Shi, 2e plaats – Telma Monteiro, 3e plaats – Kum Ae An, Yuka Nishida

Lichtgewicht (tm 57 kg)

1e plaats – Sun Hui Kye, 2e plaats – Isabel Fernández, 3e plaats – Aiko Sato, Bernadett Baczkó

Halfmiddengewicht (tm 63 kg)

1e plaats – Driulis Gonzalez, 2e plaats – Lucie Decosse, 3e plaats – Elisabeth Willeboordse (Ned), Ayumi Tanimoto

Middengewicht (tm 70 kg)

1e plaats – Gévrise Emane, 2e plaats – Ronda Rousey, 3e plaats – Ylenia Scapin, Anett Mészáros

Halfzwaargewicht (tm 78 kg)

1e plaats – Yurisel Laborde, 2e plaats – Sae Nakazawa, 3e plaats – Stéphanie Possamai, Gyeong-Mi Jeong

Zwaargewicht (78+ kg)

1e plaats – Wen Tong, 2e plaats – Maki Tsukada, 3e plaats – Sandra Koeppen, Carola Uilenhoed (Ned)

Open Klasse

1e plaats – Maki Tsukada, 2e plaats – Lucija Polavder, 3e plaats – Elena Ivaschenko, Anne-Sophíe Mondíère