2009 – Nederland – Rotterdam

27-30 Augustus 2009 – De 12e editie van het WK Judo voor heren en dames gezamenlijk werd gehouden in Rotterdam, Nederland, om precies te zijn in Ahoy Rotterdam. Er werden medailles verdeeld in 7 categorieën bij de heren; extralicht- (tm 60 kg), halflicht- (tm 66 kg), licht- (tm 71 kg), halfmidden- (tm 81 kg), midden- (tm 90 kg), halfzwaar- (tm 100 kg) en zwaargewicht (100+ kg). En 7 categorieën bij de dames; extralicht- (tm 48 kg), halflicht- (tm 52 kg), licht- (tm 57 kg), halfmidden- (tm 63 kg), midden- (tm 70 kg), halfzwaar- (tm 78 kg) en zwaargewicht (78+ kg). Uit 100 landen deden 543 Judoka’s mee.

Ahoy, Rotterdam, Nederland

HEREN

Extralichtgewicht (tm 60 kg)

1e plaats – Georgii Zantaraia, 2e plaats – Hiroaki Hiraoka, 3e plaats – Elio Verde, Hovhannes Davtyan

Halflichtgewicht (tm 66 kg)

1e plaats – Tsagaanbaatar Khashbaatar, 2e plaats – Sugoi Uriarte, 3e plaats – Miklós Ungvári, Jeong-Hwan An

Lichtgewicht (tm 73 kg)

1e plaats – Ki-Chun Wang, 2e plaats – Chol Su Kim, 3e plaats – Dirk Van Tichelt (Bel), Mansur Isaev

Halfmiddengewicht (tm 81 kg)

1e plaats – Ivan Nifontov, 2e plaats – Siarhei Shundzikau, 3e plaats – Ole Bischof, Jae-Bum Kim

Middengewicht (tm 90 kg)

1e plaats – Kyu-Won Lee, 2e plaats – Kirill Denisov, 3e plaats – Hisham Mesbah, Dilshod Choriev

Halfzwaargewicht (tm 100 kg)

1e plaats – Maxim Rakov, 2e plaats – Henk Grol (Ned), 3e plaats – Takamasa Anai, Ramadan Darwish

Zwaargewicht (100+ kg)

1e plaats – Teddy Riner, 2e plaats – Oscar Brayson, 3e plaats – Marius Paskevicius, Abdullo Tangriev

DAMES

Extralichtgewicht (tm 48 kg)

1e plaats – Tomoko Fukumi, 2e plaats – Oiana Blanco, 3e plaats – Frédérique Jossinet, Jung-Yeon Chung

Halflichtgewicht (tm 52 kg)

1e plaats – Misato Nakamura, 2e plaats – Yanet Bermoy, 3e plaats – Ana Carrascosa, Romy Tarangul

Lichtgewicht (tm 57 kg)

1e plaats – Morgane Ribout, 2e plaats – Telma Monteiro, 3e plaats – Kifayat Gasimova, Hedvig Karakas

Halfmiddengewicht (tm 63 kg)

1e plaats – Yoshie Ueno, 2e plaats – Elisabeth Willeboordse (Ned), 3e plaats – Claudia Malzahn, Alice Schlesinger

Middengewicht (tm 70 kg)

1e plaats – Yuri Alvear, 2e plaats – Anett Mészáros, 3e plaats – Mina Watanabe, Houda Miled

Halfzwaargewicht (tm 78 kg)

1e plaats – Marhinde Verkerk (Ned), 2e plaats – Maryna Pryshchepa, 3e plaats – Heide Wollert, Yi Sun

Zwaargewicht (78+ kg)

1e plaats – Wen Tong, 2e plaats – Karina Bryant, 3e plaats – Maki Tsukada, Idalys Ortiz