2010 – Japan – Tokio

9-13 September 2010 – De 13e editie van het WK Judo voor heren en dames gezamenlijk werd gehouden in Tokio, Japan, om precies te zijn in het Yoyogi National Gymnasium. Er werden medailles verdeeld in 7 categorieën bij de heren; extralicht- (tm 60 kg), halflicht- (tm 66 kg), licht- (tm 71 kg), halfmidden- (tm 81 kg), midden- (tm 90 kg), halfzwaar- (tm 100 kg) en zwaargewicht (100+ kg). En 7 categorieën bij de dames; extralicht- (tm 48 kg), halflicht- (tm 52 kg), licht- (tm 57 kg), halfmidden- (tm 63 kg), midden- (tm 70 kg), halfzwaar- (tm 78 kg) en zwaargewicht (78+ kg). Er deden 874 Judoka’s uit 111 landen mee.

Yoyogi National Gymnasium, Tokio, Japan

HEREN

Extralichtgewicht (tm 60 kg)

1e plaats – Rishod Sobirov, 2e plaats – Georgii Zantaraia, 3e plaats – Hiroaki Hiraoka, Arsen Galstyan

Halflichtgewicht (tm 66 kg)

1e plaats – Junpei Morishita, 2e plaats – Leandro Cunha, 3e plaats – Loic Korval, Tsagaanbaatar Khashbaatar

Lichtgewicht (tm 73 kg)

1e plaats – Hiroyuki Akimoto, 2e plaats – Dex Elmont (Ned), 3e plaats – Ki-Chun Wang, Yasuhiro Awano

Halfmiddengewicht (tm 81 kg)

1e plaats – Jae-Bum Kim, 2e plaats – Leandro Guilheiro, 3e plaats – Euan Burton, Masahiro Takamatsu

Middengewicht (tm 90 kg)

1e plaats – Ilias Iliadis, 2e plaats – Daiki Nishiyama, 3e plaats – Kirill Denisov, Elkhan Mammadov

Halfzwaargewicht (tm 100 kg)

1e plaats – Takamasa Anai, 2e plaats – Henk Grol (Ned), 3e plaats – Thierry Fabre, Oreydis Despaigne

Zwaargewicht (100+ kg)

1e plaats – Teddy Riner, 2e plaats – Andreas Toelzer, 3e plaats – Matthieu Bataille, Islam El Shehaby

Open Klasse

1e plaats – Daiki Kamikawa, 2e plaats – Teddy Riner, 3e plaats – Hiroki Tachiyama, Keiji Suzuki

DAMES

Extralichtgewicht (tm 48 kg)

1e plaats – Haruna Asami, 2e plaats – Tomoko Fukumi, 3e plaats – Alina Dumitru, Sarah Menezes

Halflichtgewicht (tm 52 kg)

1e plaats – Yuka Nishida, 2e plaats – Misato Nakamura, 3e plaats – Natalia Kuzyutina, Bundmaa Munkhbaatar

Lichtgewicht (tm 57 kg)

1e plaats – Kaori Matsumoto, 2e plaats – Telma Monteiro, 3e plaats – Sabrina Filzmoser, Ioulietta Boukouvala

Halfmiddengewicht (tm 63 kg)

1e plaats – Yoshie Ueno, 2e plaats – Miki Tanaka, 3e plaats – Yaritza Abel, Ramila Yusubova

Middengewicht (tm 70 kg)

1e plaats – Lucie Decosse, 2e plaats – Anett Mészáros, 3e plaats – Rasa Sraka, Yoriko Kunihara

Halfzwaargewicht (tm 78 kg)

1e plaats – Kayla Harrison, 2e plaats – Mayra Aguiar, 3e plaats – Xiuli Yang, Akari Ogata

Zwaargewicht (78+ kg)

1e plaats – Mika Sugimoto, 2e plaats – Qian Qin, 3e plaats – Maki Tsukada, Idalys Ortiz

Open Klasse

1e plaats – Mika Sugimoto, 2e plaats – Qian Qin, 3e plaats – Megumi Tachimoto, Tea Donguzashvili