1987 – Duitsland – Essen

19-22 September 1987 – De 1e editie van het WK Judo voor heren en dames gezamenlijk werd gehouden in Essen, Duitsland, om precies te zijn in de Grugahalle. Er werden medailles verdeeld in 16 categorieën, namelijk: Heren; extralicht- (tm 60 kg), halflicht- (tm 65 kg), licht- (tm 71 kg), halfmidden- (tm 78 kg), midden- (tm 86 kg), halfzwaar- (tm 95 kg), zwaargewicht (95+ kg) en de Open klasse / Dames; extralicht- (tm 48 kg), halflicht- (tm 52 kg), licht- (tm 56 kg), halfmidden- (tm 61 kg), midden- (tm 66 kg), halfzwaar- (tm 72 kg), zwaargewicht (72+ kg) en de Open klasse. Er waren Judoka ‘s uit 65 landen.

Grugahalle, Essen, Duitsland

HEREN:

Extralichtgewicht (tm 60 kg)

1e plaats - Jae-Yup Kim, 2e plaats - Shinji Hosokawa, 3e plaats – Patrick Roux, Kevin Asano

Halflichtgewicht (tm 65 kg)

1e plaats - Yosuke Yamamoto, 2e plaats - Yuri Sokolov, 3e plaats - Janusz Pawlowski, Tamás Bujkó

Lichtgewicht (tm 71 kg)

1e plaats - Michael Swain, 2e plaats - Marc Alexandre, 3e plaats - Toshihiko Koga, Kerrith Brown

Halfmiddengewicht (tm 78 kg)

1e plaats - Hirotaka Okada, 2e plaats - Bashir Varaev, 3e plaats - Waldemar Legien, Koai-Hwa Lee

Middengewicht (tm 86 kg)

1e plaats - Fabien Canu, 2e plaats - Jong Chol Pak, 3e plaats - Densign White, Masao Murata

Halfzwaargewicht (tm 95 kg)

1e plaats - Hitoshi Sugai, 2e plaats - Theo Meijer, 3e plaats - Aurélio Miguel, Hyung-Yoo Ha

Zwaargewicht (95+ kg)

1e plaats - Grigory Verichev, 2e plaats - Mohammed Ali Rashwan, 3e plaats - Xu Guoqing, Jochen Plate

Open klasse

1e plaats - Naoya Ogawa, 2e plaats - Elvis Gordon, 3e plaats - Henry Stoehr, Jorge Fis

DAMES:

Extralichtgewicht (tm 48 kg)

1e plaats - Li Zhongyun, 2e plaats – Fumiko Ezaki, 3e plaats - Jessica Gal, Yu-Ping Chou

Halflichtgewicht (tm 52 kg)

1e plaats - Sharon Rendle, 2e plaats - Kaori Yamaguchi, 3e plaats – Alessandra Giungi, Dominique Maaoui-Brun

Lichtgewicht (tm 56 kg)

1e plaats - Cathérine Arnaud, 2e plaats - Suzanne Williams, 3e plaats - Ann Hughes, Regina Philips

Halfmiddengewicht (tm 61 kg)

1e plaats - Diane Bell, 2e plaats - Lynn Roethke, 3e plaats - Boguslawa Olechnowicz, Noriko Mochida

Middengewicht (tm 66 kg)

1e plaats - Alexandra Schreiber, 2e plaats - Brigitte Deydier, 3e plaats - Hikari Sasaki, Roswitha Hartl

Halfzwaargewicht (tm 72 kg)

1e plaats - Irene De Kok, 2e plaats - Ingrid Berghmans, 3e plaats - Yoko Tanabe, Barbara Claßen

Zwaargewicht (72+ kg)

1e plaats - Gao Fenglian, 2e plaats - Regina Sigmund, 3e plaats - Angelique Seriese, Margaret Castro

Open klasse

1e plaats - Gao Fenglian, 2e plaats - Ingrid Berghmans, 3e plaats - Karin Kutz, Isabelle Paque